Ժողովին ներկա էին Ասոցիացիայի խորհրդի և մյուս անդամ կառուցապատողները, գործընկերներ ՀՀ կառավարությունից՝ ի դեմս ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանի, ՀՀ քաղաքաշինության կոմի տեի նախագահ Արմեն Ղուլարյանի, ՀՀ ֆինանսների նախարարի տեղակալ Արման Պողոսյանի, ՀՀ փոխվարչապետի գրասենյակից, այլ պետական մարմիններից ներկայացուցիչներ, գործընկերներ «Գազպրոմ Արմենիա» ՓԲԸ ղեկավար կազմից, այլ ներկաներ:
Ժողովի ընթացքում ներկայացվեց 2022 թվականին Ասոցիացիայի կողմից իրականացված աշխատաքների հաշվետվությունը, անդրադարձ եղավ ընթացիկ ու նոր մարտահրավերներին քաղաքաշինության ոլորտում՝ առհասարակ, և կառուցապատման ոլորտում՝ մասնավորապես:
Ներկայացվեցին նաև ոլորտային ընթացիկ լուծում պահանջող մատակարար կազմակերպությունների հետ հարաբերություններում խնդիրները, վթարային բնակարանային ֆոնդի ռենովացիայի վերաբերյալ հարցերը, Ասոցիացիայի տեսլականներին առնչվող այլ հարցեր ու դրանց լուծման ուղղությամբ օրենսդիր և գործադիր իշխանության, այլ գործընկերների հետ համատեղ կատարված ու կատարվելիք աշխատանքները, կառուցապատման ոլորտի զարգացման հեռանկարները և անհրաժեշտ քայլերը:
Հատուկ անդրադարձ եղավ Երևան քաղաքի գազամատակարարման խնդրին և դրա լուծման ուղղությամբ իրականացված և ապագա աշխատանքներին:

Члены Совета и другие застройщики-участники Ассоциации , партнеры правительства РА в лице министра экономики РА Ваана Керобяна, председателя Комитета градостроительства РА Армена Гуларяна, заместителя министра финансов РА Армана Погосяна, представителей аппарата вице премьерминистра РА, представители других государственных органов, партнеры из руководящего состава ЗАО «Газпром Армения», другие присутствующие.
В ходе заседания был представлен отчет о проделанной Ассоциацией в 2022 году работе, обсуждены текущие и новые задачи в сфере градостроительства в целом и в сфере застройки в частности.
Также были представлены проблемы во взаимоотношениях с организациями-поставщиками, требующие текущего отраслевого решения, вопросы реновации аварийного жилищного фонда, другие вопросы, связанные с видением Ассоциации и проделанные и предстоящие работы совместно с органами законодательной и исполнительной власти, другими партнерами, перспективы развития строительной отрасли и необходимые шаги на пути их решения.
Особое внимание было уделено проблеме газоснабжения города Еревана и осуществляемым и будущим работам по ее решению.