Դեռևս 2022 թվականին Կառուցապատողների հայկական ասոցիացիան ընդգրկվել էր ՓՄՁ Զարգացման խորհրդի կազմում։
Կայացել է ՓՄՁ զարգացման խորհրդի 20-րդ նիստը` փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյան ի գլխավորությամբ։ Նիստին մասնակցել են Հայաստանում Միացյալ Թագավորության դեսպան Ջոն Գալագերը, Վերակառուցման և զարգացման եվրոպական բանկի երեւանյան գրասենյակի ղեկավար Գեորգի Ախալկացին, էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը, պետական մարմինների ներկայացուցիչներ և ՓՄՁ խորհրդի անդամ բիզնես ասոցիացիաների ներկայացուցիչներ։ Առավել մանրամասն քննարկված հարցերի, ներկայացված նախագծերի հետագա ընթացքի մասին տեղեկատվությունը շուտով հասանելի կլինի մեր կայքում:
Հայաստանի ներդրումային խորհուրդն իրականացվում է ՎԶԵԲ-ի կողմից, Միացյալ Թագավորության կառավարության «Լավ կառավարման հիմնադրամի» աջակցությամբ։

Уже в 2022 году ОО «Армянская ассоциация застройщиков» была включена в Совет по развитию малого и среднего бизнеса.
20-е заседание Совета по развитию малого и среднего бизнеса состоялось под руководством вице-премьера Тиграна Хачатряна. На заседании присутствовали посол Великобритании в Армении Джон Галлахер, руководитель Ереванского офиса Европейского банка реконструкции и развития Георгий Ахалкаци, министр экономики Ваан Керобян, представители государственных органов и представители бизнес-ассоциаций, входящих в состав Совета МСП.
Информация о более подробно обсужденных вопросах, дальнейшем ходе представленных проектов, в ближайшее время будет доступна на нашем сайте.