Հունիսի 2-ին ԱԺ տ նտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ տեղի ունեցավ քաղաքաշինության և կառուցապատման հետ կապված խնդիրների լուծմանն ուղղված երկրորդ աշխատանքային քննարկումը՝ պատգամավորների, կառավարության անդամների, ՀՀ պետական և տեղական ինքնակառավարման մարմինների և «Կառուցապատողների հայկական ասոցիացիա» ՀԿ ներկայացուցիչների մասնակցությամբ։
Ավելի քան 4 ժամ տևած քննարկմանն անդրադարձ եղավ շինթույլտվությունների և ավարտական ակտերի ձգձգմանը, մատակարար ընկերությունների հետ աշխատանքի բարդություններին ու կառուցապատողներին մտահոգող այլ խնդիրներին և դրանց լուծման հնարավոր ուղիներին:
Հանդիպման մանրամասները ՀՀ ԱԺ Տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Բաբկեն Թունյանի պաշտոնական Ֆեյսբուքյան էջում

2 июня по инициативе Постоянной комиссии НС по экономическим вопросам состоялось второе рабочее обсуждение, направленное на решение проблем, связанных с градостроительством и развитием, с участием депутатов, членов правительства, органов государственного управления и местного самоуправления РА, а также представителей ОО "Армянская ассоциация застройщиков".
В дискуссии, продлившейся более 4 часов, были затронуты вопросы о задержке выдачи разрешений на строительство и актов сдачи, сложности работы с компаниями-поставщиками и другие проблемы, волнующие застройщиков. Возможные пути их решения.
Подробности встречи на официальной странице Facebook председателя Постоянной комиссии НС по экономическим вопросам Бабкена Туняна