Երևանի ավագանին կառուցապատողների համար նոր ֆինանսական ծախսեր է սահմանել, որոնք կհանգեցնեն բնակարանների գների էական բարձրացումների
Թեմայի առնչությամբ Հրապարակը զրուցել է «Կառուցապատողների հայկական ասոցիացիա» ՀԿ խ որհրդի անդամ Արմեն Սաքապետոյանի հետ։
«Երևանի ավագանին հունիսի 27-ին ընդունել է մի որոշում, որն ընդհանրապես չի քննարկել մասնագիտացված որևէ համայնքի հետ, ավելին՝ ըստ մեր տեղեկությունների, չի քննարկել նաև Քաղաքաշինության կոմիտեի հետ, որովհետև դա Երևան քաղաքի քաղաքաշինությանը վերաբերող խնդիր է, այսինքն՝ այո, ավագանին ինքնուրույն է և անկախ է որոշումներ կայացնելիս, բայց, որպես կանոն, նմանատիպ նախագծերը քննարկվում են Քաղաքաշինության կոմիտեի հետ, որովհետև հանրապետության ողջ շինարարության շուրջ 70-80 տոկոսը Երևան քաղաքում է իրականացվում, և այդ փոփոխությունն էական ազդեցություն կարող է ունենալ քաղաքաշինական ոլորտի և դրա քաղաքականության վրա». Արմեն Սաքապետոյան

По этой теме «Грапарак» побеседовал с членом правления общественной организации "Армянская ассоциация застройщоков" Арменом Сакапе тояном.
«27 июня Городской совет Еревана принял решение, которое вообще не обсуждалось ни с одним специалистом отрасли, более того, по нашей информации, он не обсуждал его и с Комитетом по градостроительству. А вопрос, связанный с градостроительным развитием города Еревана. Да конечно, Городской совет автономен и независим в принятии решений, но, как правило, подобные проекты обсуждаются с комитетом по градостроительству, ведь около 70-80 процентов всего строительства в республике ведется в Ереване , и это изменение может оказать существенное влияние на сектор городского развития и на его политику». Армен Сакапетоян