Մեկնարկել է անշարժ գույքի և կառուցապատման ոլորտի ամենախոշոր TOON EXPO/Տուն էքսպո 2024 ցուցահանդեսը, որի բացման հանդիսավոր արարողությանը ողջույնի խոսքով հանդես է եկել նաև «Կառուցապատողների հայկական ասոցիացիա» ՀԿ նախագահ Գուրգեն Գրիգորյանը, ով ևս մեկ անգամ կարևորել է արդեն 4️-րդ անգամ կազմակերպվող էքսպո միջոցառումը, քանի որ այն լավ հնարավորություն է քաղաքաշինության ոլորտի մասնակիցների ներկայացվածության, գործարար կապերի հաստատման և զարգացման, քաղաքաշինական արտադրանքի ներկայացման համար՝ հավելելով, որ էքսպոյի 3 օրերի ընթացքում կառուցապատողների կողմից գնորդներին ներկայացվելու են աննախադեպ գրավիչ առաջարկներ՝ ընձեռելով լավագույն պայմաններ բնակարաններ ձեռք բերելու դեպքում:
Մասնավորապես՝
▫️զեղչեր՝ մինչև 10 տոկոս,
▫️նվերներ,
▫️խաղարկություններ ու վաուչերներ,
▫️քեշբեք՝ 10 տոկոս,
▫️այլ հետաքրքիր կոմերցիոն առաջարկներ:
Ասոցիացիայի նախագահն իր խոսքում անդրաեարձել է նաև հայրենական քաղաքաշինական միջավայրի էական փոփոխություններին՝ պայմանավորված կառուցապատողների կողմից ներդրումային ծրագրերի իրականացմամբ՝ բազմաբնակարան բնակելի համալիրների կառուցապատմամբ, որն էլ իր հերթին նպաստում է երկրի տնտեսական կյանքի ակտիվությանը:
Գուրգեն Գրիգորյանը կարևորել է նոր քաղաքաշինական ներդրումային ծրագրերի իրականացման համար նպաստավոր պայմանների ստեղծման անհրաժեշտությունն ու այդ գործընթացում պետություն-մասնավոր երկխոսությունը.
«Այս ուղղությամբ հարկ եմ համարումկարևորել պետություն-մասնավոր երկխոսությունը, որը, այո՛, կարելի է ստացված համարել՝ պետական մարմինների գործընկերների և Կառուցապատողների հայկական ասոցիացիայի համագործակցությամբ:
Կարևորում եմ հատկապես ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարության, ՀՀ քաղաքաշինության կոմիտեի, ՀՀ ֆինանսների նախարարության, ՀՀ պետական եկամուտների կոմիտեի, ՀՀ ԱԺ-ի գործընկերների դերը:
Կառուցապատողների հայկական ասոցիացիան ունի ձևավորած բարձր մակարդակի գործընկերային հարաբերություններ նշված և այլ պետական մարմինների հետ և մշտապես հանդիսանում ենք երկխոսության հարթակ՝ գործընկերային բարձր մթնոլորտում փորձելով նպաստել ոլորտի զարգացմանը և պետություն-կառուցապատողներ հարաբերություններում աջակցել արդարացի որոշումների կայացմանը»,-նշել է Ասոցիացիայի նախագահ Գուրգե ն Գրիգրոյանն ու մաղթել բարի ընթացք:

Стартовала крупнейшая выставка TOON EXPO/Home Expo 2024 в сфере недвижимости и строительства, на церемонии открытия также выступил председатель общественной организации «Армянская ассоциация застройщиков» Гурген Григорян, который еще раз подчеркнул важность выставки, которая проводится уже в четвертый раз. Это хорошая возможность установления и развития деловых связей, презентации материалов и строительных продуктов. В течение 3-х дней выставки застройщики представят покупателям беспрецедентно привлекательные предложения, обеспечив лучшие условия приобретения квартир.
В частности:
▫️скидки: до 10 процентов,
▫️подарки,
▫️розыгрыши и купоны,
▫️кэшбэк: 10 процентов,
▫️другие интересные коммерческие предложения.
В своем выступлении президент ассоциации также отразил существенные изменения в отечественной градостроительной сфере в связи с реализацией застройщиками инвестиционных проектов, строительством многоквартирных жилых комплексов, что в свою очередь способствует экономическому подъему страны.
Гурген Григорян подчеркнул необходимость создания благоприятных условий для реализации новых инвестиционных программ развития градостроения и важность государственно-частного диалога.
«В этом направлении считаю необходимым подчеркнуть государственно-частный диалог, который, да, можно считать достигнутым при сотрудничестве с госорганов и Армянской ассоциации застройщиков.
Особо подчеркиваю роль Министерства экономики РА, Комитета градостроительства РА, Министерства финансов РА, Комитета государственных доходов РА и коллег НС РА. Армянская ассоциация застройщиков сформировала партнерские отношения на высоком уровне с указанными и другими государственными органами, и мы всегда являемся площадкой для диалога, стараясь внести свой вклад в развитие отрасли в высокой партнерской атмосфере и поддержать принятие справедливых решений. в отношениях государства и застройщика», - сказал президент Ассоциации Гурген Григроян и пожелал удачи